DOĞU’NUN EN BÜYÜK LOJISTIK DESTEK MERKEZI ERZURUM’DA…


Lojistik Destek Merkezi, başta afet ve benzeri durumlarda yürütülecek çalışmaların tek noktadan koordinasyonu olmak üzere Sosyal Tesisler
ve Erzurum Büyükşehir Belediyesine bağlı birimlerin ihtiyaçlarını karşı-
lamak amacıyla Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisler bünye-
sinde kurulmuştur. 2017 yılında kurulan Sosyal Tesisler Lojistik Destek Merkezi, üstün nitelikleri ve ileri görüşlü vizyonu ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin Erzurum'a verdiği önemi gözler önüne sermektedir.

ERZURUM’A EN GÜÇLÜ DESTEK


Sosyal Tesisler Lojistik Destek Merkezi üssü, 1000 m2'si kapalı olmak üzere toplam yaklaşık 2000 m2 alana kurulu olup, 3 ana depo, 1 araç kademe binası ve 4 idari ofis olmak üzere 9 birimden oluşmaktadır.

TAM DONANIMLI ARAÇLARLA HALKIN HİZMETİNDE


Tam donanımlı araç filosuna sahip olan Sosyal Tesisler Lojistik Destek Merkezi'nde bir adet günde 10 bin kişiye yemek pişirecek kapasitesi olan mobil mutfak aracı, 2 adet mobil sevkiyat aracı, 1 adet mobil büfe, 1 adet personel servis aracı,

HIZLI VE GÜVENİLİR LABORATUVAR ANALİZLERİ


Sosyal Tesisler Lojistik Destek Merkezi, üretilen gıdaların ‘Türk Gıda Kodeksi'nde belirtilen mikrobiyoloji ve moleküler biyoteknoloji temelli analizlerinin hızlı ve güvenilir şekilde yapılabilmesi için kendi Laboratuvarı'nı kurmuştur. Üretilen menülerin günlük olarak servis öncesi mikrobiyolojik analiz sonuçlarını sunan laboratuarın, farklı parametrelerde akredite olması planlanmaktadır.

GÜNLÜK 10 BİN KİŞİLİK YEMEK ÜRETİM KAPASİTESİ


Tam donanımlı 5 mutfağıyla günlük 10.000 kişiye gıda hizmeti veren Sosyal Tesisler Lojistik Destek Merkezi, olağanüstü durumlarda ise günlük 100.000 kişilik yemek üretme kapasitesine sahiptir. Sosyal Tesisler Lojistik Destek Merkezi, taşıdığı sosyal sorumluluk bilinciyle, aşevleri için günlük 1.000 kişilik sıcak yemek yardımı sağlamayı planlamaktadır.